logo

reklam

SİVASLILAR SARIYER’DE COŞTU.

Sarıyer Sivaslılar Derneği’nde büyük coşku, bayram havasında açılış yapıldı.

Sarıyer Sivaslılar Derneği görkemli bir törenle açılış kurdelesini kesti. Yüzlerce davetlinin akın ettiği açılışta Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç büyük bir coşkuyla karşılandı ve konuşması uzun süre alkışlandı.

Sarıyer Sivaslılar Derneği düzenlenen törenle açılış kurdelesini kesti. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in CHP’deki adaylığının kesinleştiği haberinin de alınması üzerine adeta çifte kutlamaya dönüşen açılışta Sarıyer Sivaslılar Dernek Başkanı Ali Genç mutluluğunu gizleyemedi. Sivaslılardan büyük alkış aldı.

Çok sayıda kişi Başkan Ali Genç’i teker teker tebrik etti. Yoğun kalabalık dernek binasından dışarı taştı. İçeride yapılan konuşmalar hazırlanan ses sistemiyle dışarı verildi. Binlerce Sivaslı bir araya gelmişti.

Ali Genç “ Bağımsız ve tarafsız olarak Sarıyer’in sesi olacağız ” dedi.

İlk açılış konuşmasını Dernek Başkanı Ali Genç yaptı. Genç, “Biz Sarıyer’de bağımsız ve tarafsız olarak Sarıyer’in sesi olacağız. Sarıyer’de sesimizi her geçen gün daha da arttırarak devam edeceğiz.Biz biliyoruz,  Sivaslı güçleri bir araya getirmek kimsenin işine gelmiyor. Çünkü biliyorlar ki en az yedi sekiz aday olması lazım. Biz Sarıyer’de ve İstanbul’un 14 ilçesinde Sivas nüfusu birincidir. Şunu özellikle belirtmek istiyorum. Biz dernek olarak mazlumların ve Sarıyer’de bütün temsil edilen herkesin sesi olacağız. Bu güzel günümüzde sizleri burada görmekten ve Sivas’ın yüzünü burada gösterdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Biz Sarıyer’de herkesin temsil edildiği adil bir yönetim istiyoruz” diye konuştu.

AK Parti Sarıyer ilçe Başkanı Hüseyin Özdemir, AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı M. Sedat Özsoy’ Salondakileri selamlayarak içeri girdi. M. Sedat  Özsoy ve Özdemir’e ilginin azlığı gözlerden kaçmadı. 

Kısa bir Selamlama Konuşması yapan AK Parti Sivas eski Milletvekili, Sarıyer AK Parti Belediye Başkan Aday Adayı olan Selamı Uzun

“ Bir yerde bir şeyi elde edemiyorsak kendimizi sorgulamamız lazım ”

AK Parti’de Sarıyer adaylığının son anda elinden alındığı düşünülen, Selami Uzun bir konuşma yapmak üzere mikrofona davet edildi. Uzun, içinde biraz kırgınlığın da olduğunu ifade ederek Sivaslıların bir bütün olarak birbirlerine destek olmaları gerektiğini açıkladı.Selami Uzun, şöyle konuştu; “ Salonu ve dışarıyı doldurmuş uzaktan yakından gelen Sivaslı vatandaşlarımız dayanışma içinde bir araya geldiler. Hemşericiliği çokda aşırıya götürmeden taleplerimizi bildirmemiz ve bir yerde bir şey istiyorsak onu da almamız lazım. Eğer bir yerde bir şeyi elde edemiyorsak kendimizi sorgulamamız gerek. Nasıl güçlü ve kuvvetli olacağız onun yollarına bakmamız lazım. Biz burada Sivaslılar olarak herkesi bir araya getirmişiz ve kardeşliği sağlıyoruz. O zaman bir adım öne atabilmeli ve bir yerlere gelebilmeliyiz diye düşünüyorum. Bir arada olduğum için hemşehrilerim sizlerle gurur duydum ve mutlu oldum teşekkür ediyorum.”dedi.

CHP Belediye Başkanı Şükrü Genç Sivaslılar tarafından Coşkuyla Karşılandı.

Kısa bir takdim konuşması yaptı, Genç’in sözlerini tamamlamasının ardından açılış kurdelesi kesme merasimine geçildi. Salondan taşan ve caddeye sığmayan kalabalık eşliğinde başta Şükrü Genç olmak üzere protokolün tüm davetlileri kurdeleyi bir arada kesti. Açılışta Şükrü  Genç’e ilgi büyüktü. Sarıyer Belediyesi destek hizmetleri birimi konuklara çay servisi yaptı. Ücretsiz halk konseri eşliğinde dilediğince eğlenen Sivaslılar Sarıyer’e birlik ve dayanışma içinde oldukları mesajını verdi.

www.sariyergundem.com

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent