logo

reklam
17 Şubat 2014

“Son manşeti millet atar!”

İkitelli Şehir Hastanesi’nin temel atma töreninde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “30 Mart’ta son manşeti benim milletim atacak” dedi.

İşte Başbakan’ın konuşmasından satır başları:

-Halkçıyız diyenler halkın derdini anlamadılar. Şu anda tüm hastaneleri tek çatı altında topladık. Artık özel sektör hastaneleri dahil SGK ile anlaşıyor, vatandaşa hizmet veriyor.

-İstediği eczaneden artık benim vatandaşım ilacını alabiliyor. Çünkü biz televizyona ekranlarından anlatılan değil, gerçek Kanuni’nin torunlarıyız. Bir sağlıklı nefese koskoca cihan imparatorluğunu feda edebilecek direyete sahip ecdadın torunlarıyız.

BAŞBAKAN ERDOĞAN’DAN UYDU MÜJDESİ

-Türkiye 4A uydusuna kavuştu. yeni bir uydu yapılıyor. O da Nisan ayında uzaya fırlatılacak. 5. uydudan sonra kendi uydumuzu Ankara Kazan’da üreteceğiz. Millete ve gençliğe bu yakışır. Bu gençlik eli sopalı olmayacak.

- Başörtüsünden dolayı kızlarımız okulların kapısından atıldılar. Mücadelemizi sabırla yürüttük şimdi kızlarımız başörtüsüyle okullarına rahatlıkla giriyorlar. Daha da iyi olacak, bu ülkenin normalleşmesi lazım.

-Başörtülü ile başı açık olan kızlarımızı birbirinden ayırmaya çalışıyorlar. İnsanımız arasında ayrım yapmayacağız dedik. Bir olacağız, diri olacağız. İnsanımız arasında ayrım olmayacak dedik.

-Tek millet, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı dedik. ‘Tek Bayrak’ dedik. Böyle anlamlı bir bayrağımız var. Bunun dışında bayrak telaffuz edenler bu ülkeye zarar verir. ‘Tek vatan’ dedik. Vatanın üzerinde operasyona asla müsade etmeyiz.

-Hükümet ne yapıyor, muhalefet ne yapıyor? Bunu bir karşılaştırmanızı istiyorum. 79 senede 6100 km yol yapılmış. Biz sadece 11 senede 17 000 km bölünmüş yol yaptık. Yolsuzlukların olduğu bir ülkede enflasyon tek haneye düşer mi?

-Bizim gündemimizde demokrasi, mili irade, kardeşlik ve sizler varsınız, onların gündeminde yıkmak var!

-Paralel savcı operasyon yapıyor. MİT mensuplarını9 yere yatırıp tekmeliyor. Ey Paralel savcı sen benim iznim olmadan MİT’e müdahale edemezsin, operasyon yapamazsın!

BURADAN AÇIK AÇIK SÖYLÜYORUM”

-Kim adına yapıyorlar, bunlar ortaya çıkacak. Bunlara talimat veren o örgütün ele başına da hesap soracağız. Talimatı kim verdi bunlara ortaya çıkacak

-Buradan açık açık söylüyorum. Bu manşetlerle çarpışarak büyüdük. Bundan sonra asla boyun eğmeyeceğiz. Hangi manşeti atarsa atsınlar. Bu operasyonların karşısında geri adım atmayız, ellerinden geleni yapsınlar!

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent