logo

reklam

“ Sosyal Medya ve Dil ” yarışması ödül gecesi

Sancaktepe “ Sosyal Medya ve Dil ” yarışması ödül gecesi.

tp1

“Sosyal Medya ve Dil” programı ödül töreninde konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, “Biz kılığımıza, kıyafetimize, makyajımıza harcadığımız parayı maalesef dilimize harcamıyoruz” Sancaktepe Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Dil Kurumu katkıları ile düzenlenen “Sosyal Medya ve Dil” programı ödül töreninde konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, “Biz kılığımıza, kıyafetimize, makyajımıza harcadığımız parayı maalesef dilimize harcamıyoruz” dedi.

tp

 

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’in ev sahipliğinde gerçekleşen “Dilimiz Kimliğimizdir” buluşmaları ödül törenine, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, İstanbul Milletvekili Mehmet Ali Pulcu, İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Hamdi Usta, Özcan, Türk Dil Kurumu Başkanı Mustafa Kaçalin, MEB Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan, AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Adil Kandemir, Eğitim-Bir-Sen 3 No’lu Şube Başkanı Erol Ermiş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Yönetim Kurulu Uyeler, Koyulhisar Belediye Başkanı Osman Epsileli, belediye başkan yardımcıları ve okul müdürleri ile öğretmenler katıldı. Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen törende dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi.

 

Törende konuşma yapan Ekrem Erdem, “İnsanlar ne kadar diline hakimse kendini ifade etmekte ne kadar becerikli ve yetenekli ise o kadar toplumda itibar görür. Biz kılığımıza, kıyafetimize, makyajımıza harcadığımız parayı maalesef dilimize harcamıyoruz. Bakınız dilimiz aynamız, özellikle bugün sosyal medyada kişileri aşan bir milletin aynası durumunda. Sosyal medyadaki görünüm bir bakıma Türk toplumunun aynası durumunda. Hiçbir şey dil kadar mühim değil. Hem millet olarak var olmanın olmazsa olması, kültür deyince, kültürü hem oluşturan hem taşıyan en önemli değer Allah’ın insanlara lütfettiği en önemli değer dil olması nedeniyle biz her şeyden önce dilimize değer vermek durumundayız” dedi.

İstanbul İl Milli Eğim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, bu tür programların önemine vurgu yaparak dereceye giren öğrencileri tebrik emeği geçenlere de teşekkür etti.

 

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, “Bizlerde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak kendi öz lisanımızın, öz Türkçe’mizin gündeme taşınması yontulmaması, törpülenmemesi adına yıllarca ihmal edilen bir konuda dil edebiyat derneğimiz devreye girerek var olan eksiklikleri kapatmış oldular. Ben başta Ekrem Erdem ağabeyimize ve yönetimde görev alan dilimizi yaşatılmasında büyük mücadele veren fedakarca çalışan yönetim üyelerimize tebriklerimizi sunuyoruz” şeklinde konuştu.

 

www.sariyergundem.com

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent