logo

reklam

Ünlü işadamları ve çok sayıda kişiye rüşvet gözaltısı

İstanbul’da devlet ihalelerinde yolsuzluk yaptıkları iddiasıyla aralarında tanınmış işadamlarının da olduğu çok kişi gözaltına alındı.

Gözaltındaki kişi sayısının 18 olduğu öğrenildi.

Rüşvet ve yolsuzluk operasyonu, Mali Polis tarafından yönetiliyor. Devlete ait ihalelere rüşvet karıştırmak ve yolsuzluk yapmaktan dolayı çok sayıda işadamı gözaltına alındı.
 
Sabahın erken saatlerinde yapılan operasyonla adreslere giden polis, kamuoyunun yakından tadığını isimleri gözaltına alındı.
 
Operasyon düzenlenen işadamları arasında Ali Ağaoğlu’nun da bulunduğu belirtiliyor. Gözaltına alınan isimler arasında sanatçı Ebru Gündeş’in eşi Reza Zarrab’ın da olduğu öğrenildi.
 
İşadamlarının TOKİ ihalesinde rüşvet verdikleri iddiasıyla bir yıldan bu yana takip edildikleri belirtiliyor.

Operasyonun diğer illere de sıçrayacağı, gözaltı sayısının artacağı bildirildi.

 

Ali Ağaoğlu Gözaltında!

 

Türkiye bu sabah büyük bir operasyon haberi ile çalkalandı…
İki ayrı kentte başlatılan operasyonda çok ünlü isimler gözaltında… Gözaltı sayısının 22′ye ulaştığı belirtiliyor…
 
İŞTE SUÇLAMALAR
1 yıldır devam eden bir fiziki ve teknik takip süreci sonunda başlatılan soruşturmada Rıza Sarraf’ın sahte belgeler ve hayali ihracat gibi yöntemlere şüpheli para transferleri ve bakanların oğulları üzerinden Türk vatandaşlığı olmayan kişilere rüşvetle vatandaşlık verilmesini temin etme; Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu üzerinden rüşvet vererek ve bakanlığın yetkilerini kullanarak imar usulsüzlükleri, rant yolsuzlukları, yerel yönetimlerin imara açmadığı arazilerin rüşvetle bakanlık üzerinden illegal olarak imara açılması; Fatih Belediyesinin sit alanındaki arazilerin bakanlığın gücünü kullanarak illegal olarak imar ve inşaata açılması; Marmaray projesine ciddi zarar vereceği halde rüşvet karşılığında bazı arsalara imar ve inşaat izni vermek gibi suçlamalar bulunuyor.
http://gundem.milliyet.com.tr/istanbul-da-cok-sayida-isadami/gundem/detay/1808592/default.htm

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi
*

patent